MENU
klinika

Detajet

Masakra me 2 të vdekur në Shkodër, lidhja me “Bajrat”

30.03.2019 - 10:20

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Shkodrën ditën e sotme.

Si pasojë e disa të shtënave me armë, kanë mbetur të vdekur dy vëllezërit Astrit dhe Ibrahim Bilali.

Ata janë ekzekutuar në derën e shtëpisë teksa kanë qenë duke dalë.

Mësohet se një nga viktimat, konkretisht Astrit Bilali është babai i ish-kampionit të boksit Asmer Bilali.

Kujtojmë që ky i fundit u arrestua vitin e kaluar nga policia si pjesë e grupit kriminal të Bajrave.

Priten informacione ë tjera rreth shkaqeve të kësaj vrasjeje mafioze.