MENU
klinika

Lennox Lewis

“Për 100 mln dollarë, revansh me Tyson”

09.03.2019 - 18:32

Ai është në moshën 53 vjeçare, por nëse në tryezë do të ishin 100 milionë dollarë, do të rikthehej në ring. Lennox Lewis ka pohuar se do të kthehej nga pensioni për një revansh me Mike Tyson, por jo gratis.

Tri herë ish-kampioni i botës në peshat e rënda, e mposhti Tysonin në rundin e tetë në një luftë të madhe në vitin 2002.  Fitorja kundër Vitali Klitschko, në qershor të vitit 2003, ka qenë e fundit për Lewis në boksin profesionist.

Ndërsa Tyson, tani 52-vjeçar, iu bashkua atij dhe u pensionua dy vite më vonë, pas 3 dueleve në vitin 2005. Lewis pranoi për Joe Rogan se joshja e një pagese fitimprurëse mund ta tundonte atë që të rikthehet nga pensionimi.

“U kam thënë shumë njerëzve se do t’i heq pizhamet për 100 milionë dollarë. Kështu që, nëse jeni seriozë, ejani zemër, më tregoni letrat”, – u shpreh Lewis.

Tyson në moshën 20 vjeçare u bë kampioni më i ri në kategorinë e peshave të rënda të boksit, në vitin 1986, kur e mposhti Trevor Berbickun, në Las Vegas.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Luftëtari rus mund të pezullohet

Mike Tyson: Khabib, më i çmendur se unë


Merr për herë të katërt radhazi titullin kampion

Manchester City shkruan historinë

Ka shënuar 23% të golave pas minutës së ‘90

Granit Xhaka: Jemi të pabesueshëm!

I heq nga duart sfidën Gjermani-Skoci

Tërboi Bayern në Madrid, UEFA nuk fal Marciniak