MENU
klinika

EMRAT

Rrjedhjet në PD dhe LSI, KQZ u jep mandatet 6 deputetëve të rinj

11.03.2019 - 14:16

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është mbledhur sot dhe ka marrë vendimin për zëvendësimin e mandateve të deputetëve të opozitës.

Elda Hoti merr mandatin e ish-deputetit Vitor Tushaj i LSI-së në Lezhë.

Lefter Maliqi ka marrë mandatin e ish-deputetit të PD-së, Astrit Veliaj në Berat.

Ediola Braho ka marrë mandatin e ish-deputetit Vangjel Tavo në Gjirokastër.

Gramoz Ruci, duke folur gjate punimeve te seances parlamentare ne te cilen ai eshte votuar si Kryetari i Kuvendit te Shqiperise./r/n/r/nGramoz Ruci, speaks during a parliamentary sessions in which he is elected the new Speaker of the Albanian Parliament.

Majlinda Halili ka marrë mandatin e ish-deputetit të PD-së, Gent Strazimiri në Tiranë.

Edlira Hyseni ka marrë mandatin e ish-deputetes së LSI-së në Durrës, Nora Malaj.

Ligoraq Karamelo ka marrë mandatin e ish-deputetit Klevis Balliu në Korçë.