MENU
klinika

Durrës

Shkarkohet drejtoresha e Kufirit dhe Migracionit

12.03.2019 - 08:41

Drejtoresha Rajonale e Kufirit dhe Migracionit në Durrës, Lindita Nushi është shkarkuar nga detyra.

Mësohet se shkarkimi i saj vjen pak ditë pas arrestimit të 6 kontrollorëve të kufirit në këtë qytet.

Kontrollorët akuzohen për marrje rryshfeti.

Kujtojmë këtu që Nushi e mbante këtë detyrë që në maj të vitit 2017.

Efektivët e policisë kufitare u arrestuan në sajë të një hetimi të nisur që në vitin 2018, kryer nga Shërbimi për Çështje të Brendshme dhe Ankesat dhe Prokuroria e Durrësit.

Sipas një njoftimi të Ministrisë së Brendshme, policët kufitarë në sajë të vlerave monetare, bënin kalimin e paligjshëm të personave me probleme që e kishin të ndaluar udhëtimin në zonën “Shengen”.

 

Transferohen mijëra dosje në kryeqytet

Të gjitha gjykatat e Apelit bashkohen në një të vetme!

"Ndryshon përgjithmonë turizmin në rajon"

Firmoset marrëveshja për “Durrës Yacht & Marina”

Nga grupi i Avdylajt tek vëllai i Rrumit e Plarent Dervishaj

Kush janë ‘të fortët’ që policia u çmontoi kamerat