MENU
klinika

Zjarr në Krujë

Shkrumbohet Qafështama, era favorizon flakët

23.03.2019 - 17:15

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë malin e Xithit në parkun kombëtar të Qafështamës.

Mësohet se sipërfaqja e djegur është 4 hektarë.

Sipas të dhënave të para është e pamundur ndërhyrja e zjarrëfikëses.

Terreni i thyer dhe përhapja e flakëve me shpejtësi e bën të pamundur operacionin e zjarrfikëseve për shuarjen e tij.

Vatrat e zjarrit në parkun kombëtar të Qafështamës po përparojnë me shpejtësi, ndërsa vijojnë hetimet për shkaqet e zjarrit.

Transferohen mijëra dosje në kryeqytet

Të gjitha gjykatat e Apelit bashkohen në një të vetme!

"Ndryshon përgjithmonë turizmin në rajon"

Firmoset marrëveshja për “Durrës Yacht & Marina”

Nga grupi i Avdylajt tek vëllai i Rrumit e Plarent Dervishaj

Kush janë ‘të fortët’ që policia u çmontoi kamerat