MENU
klinika

Sipas Forbes

Zuckerberg bie nga “froni”, 21-vjeçarja miliarderja më e re

05.03.2019 - 22:06

Pasuria e Kylie Jenner është rritur me ritme të jashtëzakonshme dhe tashmë që ajo është në moshën 21-vjeçare ka rrëzuar nga froni edhe themeluesin e Facebookut, Mark Zuckerberg, si miliarderja më e re.

Linja e saj e kozmetikës “Kylie Cosmetics” është burimi kryesor i saj i të ardhurave, duke realizuar miliardin e saj të parë, ndërsa këtë shifer Zuckerberg e arriti në moshën 23-vjeçare.

“Vërtet nuk e kam pritur, nuk kam mundur ta parashikoja të ardhmen. Mirëpo, më vjen shumë mirë që gjendem në këtë listë”, ka thënë Kylie për Forbes.

E për ironi të fatit, kanë qenë pikërisht mediat sociale në pronësi të Zuckerberg, ato që kanë bërë reklamën më të madhe të produkteve të 21-vjeçares.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN