MENU
klinika

Detajet

Akte të dhunshme, policia shoqëron 20 protestues

13.04.2019 - 22:42

Vetëm pak minuta pasi opozita mbylli protestën e saj të 9-të njëherësh të tretën kombëtare, policia nis shoqërimet.

Mësohet se ka shoqëruar 20 protestues.

Kujtojmë që gjatë protestës policia ka bërë disa herë thirrje që protestuesit e maskuar të vetëpërmbaheshin e të ndalnin aktet e dhunës, por kjo nuk ka mjaftuar.

Gjatë protestës te Parlamenti ata i vunë zjarrin edhe një makine të parkuar, si dhe thyen xhamat e një biznesi aty pranë.