MENU
klinika

Kundërshtojnë ndërtimin e HEC-it

Kolonjë/ Banorët i rikthehen protestave

07.04.2019 - 17:22

Banorët e Kolonjës i janë rikthyer protestave ku kërkojnë pezullimin e lejes për HEC-in mbi përroin e Rehovës.

Sipas banorëve kompania “ETT Group Auto.shpk” ka marrë në maj të vitit 2017 një miratim paraprak prej Ministrisë së Energjitikës për vazhdimin e proceduarave për HEC Kolonja me kapacitet të instaluar 700 kw.

kolana e librave

Kompania siç shprehen banorët, pretendon se ka realizuar edhe dëgjesën publike megjithëse nuk është thirrur asnjë takim publik në terren. Banorët janë të shqetësuar për devijimin e një sasie të madhe të ujit të pijshëm dhe atij për vaditje.

Ministria e Energjitikës pezulloi për rishqyrtim pak kohë më parë të gjitha projektet që kanë të bëjnë me HEC-e punimet për të cilët ende nuk kanë filluar.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN"Drejt restaurimit ura e Ali Pashës"

Hapet dhe Bypass-i i Tepelenës

Gjirokastër/ Pozitiv fëmijët dhe nipi

Pedagogia infekton familjarët dhe kolegen me koronavirus

"...është në gjendje të mirë shëndetësore"

Pedagogia me Covid-19, zv.rektori: Nuk ka vend për panik!

Infektohet me COVID-19 pedagogia

Mbyllet dega e ekonomikut në Gjirokastër

Dy pacientë shtrohen në Infektiv

Tjetër rast me COVID-19 në Sarandë