MENU
klinika

Mundi edhe 1 serbe

Krasniqi merr medaljen e artë në Turqi

05.04.2019 - 17:15

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi e ka rrëmbyer medaljen e artë në Grand Prix të Turqisë, duke e mposhtur ne finale Otgontsetseg Galbadrakh.

Xhudoja vazhdon t’i sjellë medalje Kosovës. Në Grand Prix të Turqisë, Krasniqi, garuesja e vetme që e përfaqësoi Kosovën në këtë turne, rrëmbeu të artën, duke e mundur në finale xhudisten nga Kazakistani.

Distria triumfoi me Ippon në kategorinë 48 kg, duke qenë më e mirë se rivalja, Galbadrakh. Kjo është medalja e dytë për Krasniqin këtë vit, ajo ka triumfuar edhe në Grand Slam të Parisit, ku e mori medaljen e argjendtë.

Distria Krasniqi kaloi në gjysmëfinale duke mposhtur serben Andrea Stojadinov. Në gjysmëfinale, xhudistja kosovare mundi koreano-jugoren Yujeang Kong.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNParalajmërohen, “Luanët”!

“Kujdes nga huliganët e Serbisë”

Italia përmbys me Bastonin e Barellan! Mbyllet pjesa e parë

Nedim Bajrami shënon supergol pas 23 sekondash dhe futet në historinë e Evropianit

Mijëra tifozë presin ndeshjen me valle dhe këngë

FOTOT/ Shqiptarët “pushtojnë” Dortmundin!

Njihuni me formacionet zyrtare të sfidës Spanjë-Kroaci

Rivalët e Shqipërisë “përplasen” në Berlin