MENU
klinika

Detajet

Vdes i burgosuri në Tepelenë, dyshimet e para

30.04.2019 - 10:13

Një i dënuar ka ndërruar jetë në burgun e Bënçës në Tepelenë.

I burgosuri që ka humbur jetën është identifikuar si Artur Zhupa, i cili është dërguar në gjendje të rëndë në spital dhe pak minuta më vonë ka ndërruar jetë.

Dyshohet se i burgosuri ka pësuar një atak kardiak por do jenë ekzaminimet e mëtejshme që do zbulojnë shkakun e vërtetë të vdekjes.

Burgu-313-konica.al

Policia nga ana tjetër ka nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes.

Zhupa ishte dënuar për përndjekjen e një gruaje dhe kishte 6 muaj pas hekurave.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN