MENU
klinika

Simeone bind lojtarin

Atletico gjen pasuesin e Griezmann/ Ylli i PSG një hap larg!

28.05.2019 - 22:43

Edison Cavani pritet të lërë Parisin këtë verë, ndërsa nga mediat iberike raportojnë se sulmuesi uruguaian i ka dhënë fjalën Diego Simeones se do të pranojë transferimin te Atletico e Madridit.

Tekniku argjentinas ka hasur jo pak vështirësi në dy sezonet e fundit në fazën sulmuese, aq sa edhe Diego Costa e Alvaro Morata nuk kanë arritur të shënojnë mjaftueshëm, ndaj ka kërkuar të sjellë pikërisht Cavanin në kryeqytetin spanjoll.

Megjithatë para se Atletico të bëjë një ofertë zyrtare drejt PSG-së, duhet që klubi të shesë spanjollin Diego Costa, i cili ka prishur marrëdhëniet me Simeonen dhe nuk shikohet më si titullar te Los Colchoneros.

Aktualisht për sulmuesin e kombëtares spanjolle ka oferta nga Kina, por vetëm pasi të ketë diçka konkrete, Simeone pritet të bëjë edhe një hap drejt blerjes së Cavanit, pasi për momentin reparti ofensiv është i ngarkuar.

Merr për herë të katërt radhazi titullin kampion

Manchester City shkruan historinë

Ka shënuar 23% të golave pas minutës së ‘90

Granit Xhaka: Jemi të pabesueshëm!

I heq nga duart sfidën Gjermani-Skoci

Tërboi Bayern në Madrid, UEFA nuk fal Marciniak