MENU
klinika

Maqedoni e Veriut

Balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, mbyllen votimet

05.05.2019 - 19:44

Para pak minutash është mbyllur procesi zgjedhor në Maqedoninë e Veriut, ku pjesëmarrja e qytetarëve ka arritur në 44.4%.

Të dhënat janë regjistruar në orën 18.30, theksoi kryetari i KSHZ-së, Oliver Derkovski.

Derkovski tha se zgjedhjet kaluan në një atmosferë të qetë dhe demokratike, me disa parregullësi të vogla.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN