MENU
klinika

KLP vendos

Caktohet kreu i ri i Prokurorisë Gjirokastër

21.05.2019 - 13:56

Në krye të Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së parë Gjirokastër është vënë Julian Cafka.

Emërimi i Cakfës erdhi pas shkarkimit nga KPK të prokurorit Arben Pasho.

Vendimi për emërimin e Julian Cafkës u mor në mbledhjen e Këshillit të Lartë të Prokurorisë.

kolana e librave

Gjatë mbledhjes së KLP, u vendos edhe drejtuesja e re e Prokurorisë pranë Gjykatës së Apelit në Korçë.

Në krye të kësaj prokurorie është vendosur Irena Rozeta Qirjaqi.

Emri/ I dënuar me 6 vite burg më parë

Arrestohet 70-vjeçari nga Lazarati, ja cila është akuza

Ja çfarë deklaroi avokati i 41-vjeçares

Dhunonte vajzën 13 vjeçe, burg nënës nga Saranda

Kontrolle masive nga FNSH dhe agjentët e Antidrogës

Kapja e ‘të shumëkërkuarve’, “blindohet” Saranda

Ndryshimet në Kukës dhe Gjirokastër

Shqipëria në ngrohjen globale