MENU
klinika

Vendimi i Gjykatës

Lirohen nga burgu 2 anëtarët e bandës “Bajri” (EMRAT)

08.05.2019 - 13:18

Dy anëtarë të bandës “Bajri” janë liruar nga burgu sot e vendim të Gjykatës.

Denis Brajoviç dhe Klaudio Hoxhalliu janë njohur sot me masën e sigurisë ‘arrest shtëpie’.

Trupa gjykuese ka deklaruar gjatë seancës së sotme se nuk provohet akuza për ‘përkrahje të autorit’ ndaj dy të pandehurve.

Si rrjedhojë ndaj tyre u vendos ndryshimi i masës së sigurisë nga ‘arrest me burg’ në ‘arrest shtëpie’.

Kujtojmë që Hoxhalliu është pronari i ambjentit ku u arrestua Safet Bajri disa muaj më parë.

Në shtator të vitit 2018 policia finalizoi një operacion, ku ranë në pranga 11 anëtarë të grupit ‘Bajri’.

Koka e bandës cilësohet Enver Bajri, ndërsa rol të rëndësishëm kishte edhe kushëriri i tij, Safet Bajri.

I mituri doli me kaçavidë në rrugë pas sherrit me autorin

Plagosja e 17 vjeçarit në Shkodër, ndodhi para syve të prindërve

Kunati i tij dhe bashkëpunëtori kapen në flagrancë

Sera me kanabis në Lezhë, ndalohet vëllai i deputetit

Zetori del nga rruga dhe bie në kanal

Aksidenti tragjik, humbin jetën dy persona

“Traveling Lifestyle”: Perlë e fshehur!

“Shqipëria, një nga destinacionet më trendi në Evropë”