MENU
klinika

Deklarata

Protesta e opozitës ‘live’ në median ruse, Balla hedh dyshime: E di njeri pse?

11.05.2019 - 21:07

Protesta e dhunshme e opozitës dhe transmetimi i saj ‘live’ nga mediat ndërkombëtare nuk i ka shpëtuar as vëmendjes së kreut të grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla.

Përmes një postimi në “Twitter”, Balla ka hedhur dyshime se pse protesta e opozitës sot para kryeministrisë po transmetohet ‘live’ sot nga media ruse “Russia Today”.

Ai thotë se politikanë të korruptuar protestojnë kundër reformës në drejtësi dhe duan të dëmtojnë rrugëtimin e vendit drejt BE.

E di ndonjëri se përse Rusia Today i shikon kaq interesante protestat e opozitës në Shqipëri?

RT transmeton live nga Tirana çdo herë kur disa politikanë të korruptuar protestojnë kundër reformës në drejtësi të mbështetur nga SHBA dhe BE.

Këta po përpiqen të dëmtojnë rrugëtimin e Shqipërisë drejt BE-së”, shkruan Balla.