MENU
klinika

Protesta e opozitës

Turma zhvendoset drejt Parlamentit, opozita “ndez” qiellin

11.05.2019 - 21:23

Rreth tre orë pas nisjes së protestës, opozita zhvendos turmën e protestesve drejt Parlamentit nën udhëheqjen e kryedemokratit Lulzim Basha.

“Të gjithë drejt zonës ku strehohet krimi. Të gjithë pas liderit të opozitës.” -kërkoi Noka prej protestuesve.

Pas apelit të ish deputetit të PD, Flamur Noka turma e protestuesve, ashtu si edhe në cdo protestë tjetër të opozitës i është drejtuar godinës së parlamentit, ndërsa në sfond mbajnë si kolonë zanore, këngën ‘Vendi im’ të grupit Troja.

Kreu i PD-së, Lulzim Basha duke u përgjigjur nëse protesta është kthyer në rutinë deklaroi se është shprehje e vullnetit të qytetarëve për të mos u bërë njësh me krimin.

Ai tha se Rama është bërë njësh me krimin e kriminelët dhe se populli shqiptar i përket Europës.

“E vetmja rutinë që duhet të shporret nga Shqipëria është rutina e kryeministrit të lidhur me krimin dhe kriminelët gjithçka tjetër është shprehje e vullnetit të qytetarëve për të mos u bërë njësh me krimin.

Populli shqiptar i përket Europës dhe çdo përpjekje për ta larguar nga Europa do ketë betejën më të vendosur dhe më madhe. Dëgjojeni zërin e qytetarëve”, tha Basha.