MENU
klinika

Protesta

Zbulohet axhenda/ Ja ku do të marshojë opozita

13.05.2019 - 18:56

Zbulohet rruga që do përshkojnë protestuesit e thirrur sot nga opozita në protestën e pestë kombëtare.

Sipas informacioneve, marshimi do të nisë nga sheshi “Skënderbej” e do të përfundojë tek Drejtoria e Policisë së Tiranës.

“Itinerari i marshimit të protestës së thirrur nga opozita nis nga sheshi Skënderbej, më pas Kryeministria, Drejtoria e Përgjithshme e Policisë- Parlamenti- Ministria e Brendshme- Drejtoria e Policisë Tiranë.

Simbolika e këtij marshimi proteste janë institucionet e kapura nga krimi- Parlamenti dhe Qeveria, si dhe institucionet që janë vegla të dhunës barbare policore mbi qytetarët dhe liritë e të drejta e tyre”, bënë me dije burime nga PD.

Ndërkohë, në selinë e PD janë mbledhur një numër i madh mbështetësish në pritje të kryedemokratit, Lulzim Basha.