MENU
klinika

Postimi

Datë e re për zgjedhjet/ Reagon Rama, mesazh të qartë Metës

27.06.2019 - 15:05

Pas njoftimit të presidentit Meta për dekretimin e një date të re për zgjedhjet lokale ka ardhur reagimi i menjëhershëm i Ramës.

Kreu i qeverisë përmes një postimi në Twitter, teksa ironizon tha se data është nxjerrë nga filxhani i revolucionit.

Postimi:

A ju thashë prisni çmendurinë e dytë?
Tani thjesht mëshirojeni
Data e nxjerrë nga filxhani i revolucionit imagjinar është një NULLUM ABSOLUTUM dhe QUOD NULLUM EST NULLUM PRODUCIT EFFECTUM
30 QERSHORI ESHTE E VETMJA DATE ZGJEDHJESH

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN