MENU
klinika

Zbardhet ngjarja

E rëndë/ Tre plumba fëmijës 6-vjeç, autori bëri sherr me…

19.06.2019 - 08:50

Një ngjarje e rëndë është shënuar në fshatin Krastë të Martaneshit.

Një fëmijë vetëm 6-vjeçar është plagosur me 3 plumba në fytyrë dhe është në gjendje të rëndë.

Autori i kësaj ngjarjeje të rëndë është Jetmir Koxheri, i datëlindjes 1992.

Plagosja e të miturit ka ardhur pas një sherri që 27-vjeçari Koxheri ka pasur me babain e fëmijës.

Pas sherrit ai ka marrë automatikun dhe ka shkuar në banesë ku ka plagosur aksidentalisht 6-vjeçarin.

I mituri ndodhet në spitalin e Peshkopisë në gjendje kritike për jetën.

Familjarët kërkojnë që fëmija të tranportohet në Tiranë për mjekim më të specializuar.