MENU
klinika

Ç'po ndodh?

Tension në Tropojë, thyhet qendra e votimit

18.06.2019 - 11:52

Në ambientet e KZAZ nr.9 në Pallatin e Kulturës në Bajram Curri të Tropojës, persona të paidentifikuar kanë hyrë sot dhe kanë hequr nga aty materialet zgjedhore.

Personat në fjalë mësohet të jenë përplasur edhe me policinë.

Ky veprim sipas tij, vjen pas një komunikimi me letra, teksa Bashkia e Bajram Currit i kërkonte drejtuesve të KZAZ nr., 9 të dorëzonin deri sot në orën 10:00 të gjitha materialet zgjedhore në Bashki, duke vënë në zbatim dekretin e Presidentit Meta për mos mbajtjen e zgjedhjeve më 30 Qershor.