MENU
klinika

Bardhezinjtë punojnë në fshehtësi

“Dopio Giggi”/ Plani djallëzor i Juventus në merkato!

02.07.2019 - 20:52

Gazeta italiane “La Repubblica”, ditën e sotme ka publikuar një plan djallëzor, që Juventusi po thur së bashku me Mino Raiolën, agjentin e njohur.

Këtë herë në skenë nuk është De Ligt, por klienti tjetër i agjentin, Giggio Donnaruma, portieri i Milanit.

Drejtuesit e “Zonjës” kërkojnë tashmë të sjellin në Torino, portierin e talentuar italian dhe të blindojnë portën, për vitet e ardhshme.

Szczesny do të shkojë te PSG-ja, Perin te Milani dhe Juventusi pritet të ketë një dyshe “Giggi” teksa pritet dhe rikthimi i Bufonit.

Ky plan është vetëm një zë në merkato, por nuk dihet ende nëse pas saj ka baza reale, që në të ardhmen mund ta bëjnë operacionin serioz.