MENU
klinika

Të famshëm me njerëz të së kaluarës

E pamundur! Ngjashmëria e këtyre njerëzve është e frikshme

21.07.2019 - 09:44

Në një mënyrë apo në tjetër, mund të hasësh një fytyrë që duket e njohur, por nuk mund të kujtohesh se ku e ke parë.

Ju mund ta “shtrydhni” trurin dhe në fund të kujtoheni se ai person ngjan me një të famshëm.

E pra, me miliarda shpirtra që aktualisht jetojnë në planet dhe me qindra miliarda që jetonin para nesh, do të jetë e mundur që dikush që ishte gjallë në një moment historik, ngjan me dikë të famshëm sot.

Këtu janë disa nga fotot ku të famshmit ngjajnë si dy pika uji me njerëz edhe anonime apo të rëndësishëm në të shkuarën.

Sylvester Stallone dhe Papa Gregori IX

Orlando Bloom dhe Nicolae Grigorescu

Peter Dinklage dhe “Portreti i Sebastián de Morra” i Diego Velazquez,

Zach Galifianakis dhe Louis Vuitton

Johnny Depp dhe filozofi gjerman Arthur Schopenhauer

Mark Zuckerberg dhe Filipi IV i Spanjës

John Travolta dhe një njeri i panjohur nga vitet 1860.

Nicholas Cage dhe një njeri nga koha e Luftës Civile.

Jack Black dhe Brrberi i Seviljes

Justin Timberlake dhe një njeri i panjohur

Gjenerali Douglas MacArthur dhe Bruce Willis

Jennifer Lawrence dhe Zubaida Tharwat

Gjenerali George Patton dhe Donald Trump

Alec Baldwin dhe Millard Fillmore

Paul Giamatti dhe William Shakespeare

Keanu Reeves dhe Louis-Maurice Boutet de Monvet

Christina Aguilera dhe Ginger Rogers

Jay-Z dhe një njeri i panjohur nga Harlem

Mbretëresha Latifah dhe Zora Neale Hurston

Eddie Murphy me një anonim

Krijoi një lidhje dashurie me Heidin në Big Brother Itali

“Sonte do të bëhet nami”, Massimiliano Varrese vjen sonte LIVE në Shqipëri

Ja bashkëpunimet me yjet e muzikës

Mozzik publikon albumin e tij

Sherri mes shokëve që nisi në lojë dhe vijoi jashtë BBV!

Meriton Mjekiqi prish miqësinë me Romeo e Donald Veshajn!