MENU
klinika

Zgjedhjet e 30 qershorit

Kryemadhi takon Glover/ I dorëzon dosjen me ‘shkeljet’ e Kushtetutës!

10.07.2019 - 15:50

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zhvilluar një takim me përfaqësuesen e misionit të OSBE/ODIHR në Tiranë.

Mësohet se Kryemadhi gjatë takimit do t’i dorëzojë shefes së misionit një dosje të plotë me të gjitha shkeljet e dokumentuara gjatë zgjedhjeve lokale të 30 qershorit.

“Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi takohet me ambasadoren e OSBE/ODHIR, Audrey Glover.

Kryemadhi do paraqesë një dosje të plotë ambasadores Glover, me të gjithë shkeljet e Kushtetutës dhe ligjit zgjedhor për votimet moniste të mbajtura nga qeveria më 30 qershor”, njofton zyra e shtypit të LSI-së.