MENU
klinika

Përfituan 3.7 mln euro

Mashtrim dhe kredi fiktive, gjykata lë në burg punonjësite fondit “Besa”

22.08.2019 - 15:27

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë për shtatë punonjësit e fondacionit financiar “Besa”, të cilat u arrestuan një ditë më parë për akuzën e mashtrimit dhe përfitimit të shumës 3,7 milionë euro, me anë të skemës së kredive fiktive.

kolana e librave

Kështu gjykata ka caktuar masën arrest me burg për punonjëset; Albana Imami, Blertina Kanani, Mihal Hanxhari, Orkida Driza, kurse për Matilda Domi dhe Esmeralda Vaso është caktuar masa e sigurtisë “arrest shtëpie”.

Gjermania përjashton Serbinë dhe Malin e Zi

Del lista! Vendet ku mund të udhëtojnë shqiptarët

Kodi Zgjedhor/ " Reagimi i opozitës dhe Metës është i papranueshëm..."

Rama: Jemi mes dy palëve me të cilat kemi konsensus

Kreu i Shtetit i rikthehet deklaratave për...

Zbulohet çfarë i kërkoi Meta në takim Bashës

Rama: Kushtin e kërkuar nga PD, e kundërshton…

Marrëveshja e 5 qershorit/ Votohet pa konsensues në Komisionin e Ligjeve