MENU
klinika

Festa e Bajramit

Rama uron Kurban Bajramin, nxjerr fotot e xhamisë në Gjirokastër

11.08.2019 - 09:30

Kryeministri Edi Rama ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë, të cilët festojnë sot Kurban Bajramin, që është një ndër festat më të rëndësishme të këtij besimi fetar.

Kreu i qeverisë ka publikuar disa foto nga xhamia e Pazarit në Gjirokastër, e cila sipas tij, është nxjerrë në dritë falë punës.

“dhe me këto pamje të punës së bukur për nxjerrjen në dritë të Xhamisë së Pazarit në Gjitokastër, GËZUAR KURBAN BAJRAMIN ?”, shkruan Rama.