MENU
klinika

Ja si do të rreshtohen skuadrat!

Francë-Shqipëri/ Reja me dy surpriza në formacion!

07.09.2019 - 19:50

Shqipëria dhe Franca kanë publikuar formacionet që do të zbresin në fushë në 20:45.

Trajneri kuqezi, Edoardo Reja ka preferuar që nga minuta e parë të luajë Keidi Bare dhe Taulant Xhaka ta nisë nga stoli. Titullar është edhe Odise Roshi, i cili pritet të luajë duke u ndërruar në krah me Elseid Hysajn, ndërsa në sulm mbetet dyshja Uzuni-Balaj.

Në anën tjetër Deschamps do e nisë me skemën 4-2-3-1, ashtu siç u paralajmërua në majë të sulmit do jetë Giroud, ndërsa pas tij Griezmann-Lemar-Coma.

Në mesfushë Matuidi dhe Tolisso.

Vetëm 5 minuta për të kuptuar rastin e mashtrimit

Usain Bolt në mes të katër rrugëve…

Humb përballjet ndaj United për Europa League...

Dembélé do t’i mungojë 5 javë Barçës

Mësoni datat dhe oraret kur do të luhen përballjet!

Dy miqësore me Italinë për Kombëtaren U-17

Tani rinovimi me Milanin është shumë larg…

Rafael Leao, klauzola ‘nyja gordiane’

Mesfushori maroken ka zbarkuar në Paris...

PSG pranë ‘grushtit të shtetit’ me Ziyech