MENU
klinika

Si do të vijohet?

Ndërpritet seanca për Saimir Tahirin, mungojnë provat në dosje

19.09.2019 - 10:31

Është ndërprerë për pak minuta seanca te Krimet e Rënda në ngarkim të ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, dhe ish-zyrtarit të lartë të policisë në Vlorë, Jaeld Çela.

Gjykata pritet të japë sot verdiktin final për ish ministrin e brendshëm.

Ai akuzohet nga prokuroria për “Korrupsion të zyrtarëve të lartë”, “Trafik të lëndëve narkotike kryer në bashkëpunim” dhe “Grup të strukturuar kriminal”, në kuadër të dosjes ‘Habilaj’.

Organi i akuzës ka kërkuar dënimin me 12 vite burg për ish ministrin e Brendshëm, dënim i cili ulet në 8 vite për shkak të gjykimit të shkurt.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN