MENU
klinika

Epiqendra

Rikthehet paniku te fqinjët, tërmeti “shkund” Greqinë

24.09.2019 - 13:17

Pas Shqipërisë, një tërmet i fortë ka tronditur Greqinë.

Një lëkundje me magnitudë 5 është regjistruar sot në orën 10:49, në një zonë detare në jug të Kretës.

Sipas Institutit Gjeodezik të Observatorit Kombëtar të Athinës, epiqendra e tërmetit ka qenë 62 km në jug të Zakros dhe me një thellësi fokale në 20 km.

Aktualisht, nuk ka raportime për njerëz të lënduar apo dëme materiale, por kjo lëkundje e fortë ka rikthyer panikut te fqinjët, të cilët kohën e fundit janë goditur nga tërmete të forta, me pasoja të rënda.