MENU
klinika

Parakushti

Bashkim kombëtar, vetëm nëse copëtohet Kosova

11.10.2019 - 08:59

Kandidati për deputet nga Vetëvendosje, Glauk Konjufca deklaroi se partia e tij nuk do të pranojë bashkimin me Shqipërinë nëse Kosova nuk është me territor të plotë.

Në një debat në RTV Dukagjini, Konjufca tha se duhet rrëzuar logjika “Për të arritur diçka, duhet rrudhur territorialisht”.

Politikani tha se ka ardhur puna që bashkimi me Shqipërinë mund të ndodhë vetëm nga ura e Ibrit e poshtë.

“Parakusht i bashkimit kombëtar është copëtimi i Kosovës. Këtu na ka ardhur puna. Lëvizja Vetëvendosje e refuzon këtë diskurs sepse është i dëmshëm”.

"Përbën kërcënim për politikën e jashtme të SHBA"

Biden zgjat urdhrin për gjendje të jashtëzakonshme në Ballkan

Ambasadori Rohde kundërshton idenë e Hill

Gjermania dhe SHBA “përplasen” për Kosovën

Një epokë e re e pret dialogun Kosovë-Serbi

Figurat e reja që do të ndërmjetësojnë mes Kosovës dhe Serbisë

Masa kufizuese edhe Republikën Islamike të Iranit

Kosova vendos sanksione shtesë Rusisë