MENU
klinika

Dosja në Gjykatë

Lobimi rus/ Zgjaten hetimet për Bashën dhe dy vartësit e tij

15.10.2019 - 13:05

Prokuroria ka zgjatur me tre muaj hetimet për kreun e PD-së Lulzim Basha, Arben Ristanin dhe Ilir Dervishin.

Tre zyrtarët e PD janë në hetim si persona të dyshuar për pastrim parash e falsifikim formularësh në lidhje me financimet e lobimit rus në USA për zgjedhjet e 2017.

kolana e librave

Pak javë më parë Basha, Dervishi dhe Rristani u morën të pandehur, ndërsa ende s’ka shkuar dosja në Gjykatë, por Prokuroria ka vendosur të zgjasë afatet hetimore.