MENU
klinika

Në spitalin e Traumës

Atentati në Shkozet/ Ndërron jetë shoferi i prokurorit Ndoja

07.11.2019 - 19:05

Ndërron jetë në spitalin e Traumës, Andi Maloku, shoferi i prokurorit Arjan Ndoja, gjashtë ditë pas atentatit në mblikalimin e Shkozetit, ku mbetën të plagosur, së bashku me Landi Muharremin, të fortin e Sukthit.

Me lajmin e trishtë të ndarjes nga jeta të 24-vjeçarit, pritet të ndryshojë edhe akuza për të arrestuarin e vetëm si autorë të dyshuar të atentatit. Akuza e vrasjes “kundër dy ose më shumë personave”, e kryer në bashkëpunim, e mbetur në tentativë” do të kthehet në atë të vrasjes. Ndërkohë mbeten në fuqi akuzat për “Vrasja e funksionarëve publikë”, e mbetur në tentativë, që lidhet me prokurorin Arjan Ndoja dhe dhe “Armëmbajtja pa leje”.

Natën e atentatit, nëna e Andi Malokut, i vetmi që u transportua në Spitalin e Traumës për shkak të plagëve të rëndë nga breshëria e kallashnikovit, e përlotur tha se djali i saj, tashmë i ndarë nga jeta, rrezikoi jetën për 30 mijë lekë të rinj rrogë si shofer.

Andi Maloku mori një plumb që i ka prekur shtyllën kurrizore dhe tjetri në mushkëri. Bluzat e bardha thanë se i riu e kishte kaluar rrezikun për jetën, por nuk dihet se çfarë ka shkuar keq, që sot i ka marrë atij jetën.

Andi Maloku ishte shofer i prokurorit Arjan Ndoja, dhe drejtonte makinën Benz me targë AA 333 ZD, në momentin kur ndaj tyre nga një tjetër makinë në ecje pranë mbikalimit të Shkozetit u qëllua me breshëri kallashnikovi.

Prokurori, shoferi, dhe një person me precedentë penalë, Landi Muharremi, i njohur si i forti i Sukthit, mbetën të plagosur.

Para se të punonte shofer i prokurorit, Andi Maloku ka qenë efektiv policie në komisarin e Fushë-Krujës.

Më 30 nëntor, Andi Maloku do të festonte ditëlindjen, ku dot ë mbushte 24 vjeç.

Ishte me pushime te Shkëmbi i Kavajës

10-vjeçari bie nga kati i tretë i hotelit

Deri më tani kanë mbërritur 4 tragete

Fluks në Portin e Durrësit, gjithsej 5480 pasagjerë

Në pranga kapiteni dhe mekaniku i mjetit lundrues

Sekuestrohet peshkarexha me 80 mijë litra naftë kontrabandë

Shpall konkursin për administratorët e rinj

Qeveria bën gati “falimentin” e bashkive në krizë