MENU
klinika

Epiqendra 16 kilometra nga...

Lëkundet toka në Durrës, ja sa ishte magnituda

25.11.2019 - 22:16

Qyteti i Durrësit është lëkundur mbrëmjen e sotme nga një tërmet. Lëkundja është ndjerë pak minuta më parë dhe ka qenë me magnitudë 3.4 të shkallës Rihter.

foto galeri

kolana e librave

Raportohet se tërmeti ka qenë i lehtë dhe nuk ka shkaktuar dëme materiale apo në njerëz. Epiqendra e tërmetit ka qenë 16 kilometra nga Shijaku.