MENU
klinika

Reshje të dendura

Shirat përmbytin jugun, pezullohen lundrimet

04.11.2019 - 09:00

Trageti i linjës Vlorë-Brindisi nuk do të jetë sërish në kalatë sot, pasi për shkak të motit të keq sipas njoftimit nuk do të niset.

Si pasojë e kushteve të motit nisja nga Italia është shtyrë për në mbrëmjen e sotme dhe nesër në mëngjes do të mbërrijë në Vlorë në orën 07:30.

Jugu i vendit ashtu sikur edhe pjesa tjetër e vendit mbrëmjen e djeshme janë përfshirë nga reshje të dendura shiu.

Reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar probleme me qarkullimin mëngjesin e sotëm në qytetin bregdetar të Durrësit.

Pas disa orësh reshjet janë pakësuar dhe situata është normalizuar.

Sekuestrohet 151 mijë metra katror tokë

Kush janë personat e arrestuar në Kadastrën e Durrësit

Nën akuzë për tjetërsim pronash në Gjirin e Lalëzit

Arratiset ish-juristi i Kadastrës së Durrësit

“Traveling Lifestyle”: Perlë e fshehur!

“Shqipëria, një nga destinacionet më trendi në Evropë”

Autori kishte vendosur edhe më parë eksploziv në…/ (EMRI)

Zbardhet shpërthimi me eksploziv në një mobileri në Durrës