MENU
klinika

Arsyeja

Pas Durrësit, kryeprokurori Çela viziton Krujën

07.12.2019 - 13:42

Pas Durrësit kryeprokurori, Olsian Çela u ndal për një vizitë blic në prokurorinë e Krujës e cila po heton dhe pasojat tragjike që shkaktoi tërmeti në Thumanë.

Pak ditë më parë oficerët e policisë gjyqësore u urdhëruan të verifikojnë çdo banesë të dëmtuar rëndë, ose të shpallur të pabanueshme.

Të bënin kqyrjen e tyre. Të merrin me cilësinë e provës një kopje të raportit të grupeve të konstatimit të dëmeve.

Shembja e 3 pallateve nga tërmeti i 26 nëntorit shkaktoi 24 të vdekur.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN