MENU
klinika

Përgjigjet mjeku

Jam me diabet, a mund të ha mjaltë bio? Nëse po, kur mund ta përdor?

12.01.2020 - 17:42

“Pyet mjekun” është rubrika më e re, një platformë që bën të mundur kontaktin ndërmjet mjekut dhe pacientit.

Nëse keni ndonjë pyetje, për gjithçka që ju shqetëson në shëndetin tuaj, këtu do të merrni përgjigje nga mjekë me eksperiencë, pa rezervime takimesh dhe duke shmangur radhët e gjata.

Pacientja: Jam me diabet, a mund të ha mjaltë bio? Nëse po, kur mund ta përdor?

Përgjigjet mjeku: Mjalti nuk është helm, as ilaç. Përmban fruktozë dhe vitamin, dhe kalori. Mund të përdoret ndonjëherë ndonjë lugë kafeje, për neps, edhe nga ata me diabet, por jo përditë si shpresë për ndonjë mrekulli shëndetësore.

Nëse keni edhe ju pyetje, dhe doni të merrni një përgjigje të shpejtë nga mjekët e “spitalit tonë online”, klikoni këtu. Identiteti juaj do të mbetet anonim.