MENU
klinika

Ja se si!

Koha për pak çokollatë të shkrirë…edhe në fytyrë

10.01.2020 - 09:25

Një çokollatë e zezë e cilësisë së mirë nuk është vetëm mike e zemrës dhe humorit të mirë. Plot shkëlqim, hidratuese dhe e pasur me flavonoide, ajo është e shkëlqyer edhe për fytyrën.

Është një barrierë mbrojtëse kundra rrezeve ultravjollcë dhe përmirëson qarkullimin gjakut. Është shumë efikase edhe për lëkurat në moshë sepse hap lëkurën dhe kontraston prezencën e rrudhave.

Maskë me çokollatë e bërë vetë:

Duhet të përdorni çokollatë të zezë puro, të shkrirë në banjëmari dhe ta aplikoni për 20 minuta: hiqeni më pas me ujë të vakët dhe aplikoni një krem hidratant. Do të vëreni menjëherë rezultatet!

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Vetëm me përbërës natyral

3 receta për flokë të shëndetshëm