MENU
klinika

Netanyhahu: Trump duhet të urohet

“Kush prek Izraelin do goditet fuqishëm”

08.01.2020 - 13:08

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyhahu tha se vendi i tij do të godiste fuqishëm këdo që do ta sulmonte dhe ka përsëritur mbështetjen ndaj SHBA për vrasjen e komandantit ushtarak iranian, Kasem Sulejmani.

“Kushdo që përpiqet të na sulmojë do të marrë goditjen më të fortë”- tha Netanyahu në Jeruzalem.

Ai shtoi se Izraeli ‘qëndron plotësisht’ përkrah vendimit të presidentit amerikan, Donald Trump për të vrarë gjeneralin iranian. Sipas tij Trump duhet të urohet për veprimin e marrë me me shpejtësi, guxim dhe vendosmëri.

Si pritet të ndryshojë situata deri në 30 qershor

Macron ende në rrezik, sondazhet “fundosin” presidentin francez

“Erëra ndryshimesh” po fryjnë në Bruksel

Meloni ka prishur planet e “të mëdhenjve” në BE

Ushtarë përtej kufirit dhe të shtëna armësh

Tensione të reja mes dy Koreve, pse Pheniani po provokon Seulin

“Në bisedime të përfshihet dhe Ukraina“

Rusia dialog me SHBA-në? Kremlini i prerë për kushtet e saj

"Muri blu” që mund t’i sigurojë fitoren presidentit

Përmbysen sondazhet, Biden kalon në epërsi ndaj Trump