MENU
klinika

Konferenca e donatorëve për Shqipërinë

Rama në Bruksel, takim me presidenten e KE

28.01.2020 - 12:30

Kryeministri i vendit, Edi Rama me anë të një postimi në “Facebook” bënë me dije se sot do të jetë në Bruksel ku do të zhvillojë një takim me Presidenten e KE, Ursula von der Leyen, për Konferencën e Donatorëve, që do të mbahet më 17 shkurt.

Postimi i plotë:

kolana e librave

“Për Bruksel, sot me Presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, për Konferencën e Donatorëve, që do të mbahet në 17 shkurt nën kujdesin e saj dhe nesër në NATO në cilësinë e Kryetarit të OSBE me Sekretarin e Përgjithshëm, Jens Stoltenberg, si edhe me Këshillin e Atlantikut të Veriut”.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Njoftimi i presidentes së KE-së pas bisedës me Ramën

BE pranë Shqipërisë, vjen Komisioneri për Menaxhimin e Krizave