MENU
klinika

Mbyllet votimi

Zgjedhjet në PS/ Eduard Ndreca rizgjidhet kryetar në Lezhë

12.01.2020 - 18:50

Është mbyllur votimi për kreun e Partisë Socialiste në Pukë, ndërsa fitues është po kryetari aktual, Eduard Ndreca.

Ndreca,  njëherësh edhe kreu i qarkut, kandidoi përballë drejtorit të sigurimeve, Taulant Malshi.

Në këto zgjedhje morën pjesë 254 socialistë të Lezhës, ku Taulant Malshi mori 65 vota dhe Eduart Ndreca 173 vota si dhe 6 vota ishin të pavlefshme.

Eduart Ndreca do të drejtojë PS e Lezhës për 4 vitet e ardhshme.