MENU
klinika

Temat e diskutimit

Takimi informal/ Rama pritet nga Presidenti i KE

16.02.2020 - 19:36

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Bruksel ku sot është pritur nga Presidenti i Këshillit Europian Charles Michel para takimit informalt mes krerëve të BE dhe Ballkanit Perëndimor.

Në këtë takim do të diskutohet problematikat në Ballkanin Perëndimor midis vendeve por edhe metodologjia e re e zgjerimit e cila prek të gjitha vendet që aspirojnë për në BE.

Por Rama në Bruksel ndodhet edhe për Konferencën e Donatorëve ku pret që të mbledhë një shumë donacionesh sipas pritshmërive të tija.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN