MENU
klinika

"Isa Mustafa është lider guximtar"

“Nesër të hiqet tarifa”/ Reagon Grenell

01.03.2020 - 15:10

I deleguari Special i Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka përkrahur Isa Mustafën në qëndrimin e tij se të hënën duhet të hiqet plotësisht tarifa ndaj produkteve serbe. Ka thënë se Isa Mustafa është lideri i guximshëm ndërsa heqjen e tarifës e ka quajtur një fillim të mrekullueshëm.

“Një fillim shumë i mirë. Isa Mustafa është lider guximtar. Heqja e tarifës nesër do të ishte një fillim i mrekullueshëm shumë më shumë përparim dhe do të lëvizte shpejt. Por, zhvillimi ekonomik nuk mund të çohet përpara derisa të largohen tarifat”, ka shkruar Grenell në twitter.

Reagimi i Grenell erdhi pasi kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka shkruar në Facebook se SHBA është aleati më u fuqishëm i Kosovës, prandaj duhet të respektohet kërkesa që taksa të hiqet. Ai ka theksuar se partia e tij e mbështet plotësisht heqjen e menjëhershme të tarifës.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNInteresim minimal i qytetarëve për të marrë pjesë në procesin e votimit

Shkarkimi i kryetarëve në veri të Kosovës/ Vota me “pikatore”!

Anëtarësimi i Kosovës në Këshillin e Europës

Albin Kurti në Berlin më 25 prill, zbardhet axhenda

Inskenohet “pushtimi i Serbisë”

Vuçiç bën prova lufte në kufi me Kosovën