MENU
klinika

Video-konferenca

Xhaçka/ Kemi ndihmuar mbi 6000 familje në nevojë

25.03.2020 - 17:54

Kryeministri Edi Rama po mban mbledhje qeverie nëpërmjet “Skype” me ministrat, ku po flitet për masat që janë marrë nga ministritë përkatëse në lidhje me situatën e koronavirusit.

Ministrja Olta Xhacka, në fjalën e saj, deklaroi se ushtria ka ndihmuar mbi 6000 familje e individë në nevojë, ndërsa nënvizoi se kujdes i vecantë është treguar edhe për pensionistët.

kolana e librave

Ne po ndihmojmë shtëpitë në nevojë në këto ditë. Ne po ndihmojmë në mënyrë intensive dhe kapilare. Ne kemi dërguar produkte ushqimore dhe joushqimore tek ata persona që realisht kanë nevojë.

Pensionistët nuk mund të dalin nga shtëpitë, pasi kanë rrezik më shumë, prandaj ne kemi ngritur skemë që të dhurojmë për pikërisht pensionistë. Skema do të funksionojë në mënyrë piramidale. Listat do të merren nga bashkitë ose njësitë administrative. Ne përpiqemi që të dërgojmë ndihma tek familjet në nevojë. Ne kemi ndimuar mbi 6000 familje dhe individë me ushqime dhe me mjete të tjera.”, tha Xhacka.

18 raste të reja, 277 të infektuar në Shqipëri

Të dhënat e fundit: 16 viktima, humb jetën 76-vjecari nga Durrësi

"Bloomberg"/ Raporti i inteligjencës amerikane

Ç’ka fshehur Kina në këtë pandemi?

Pikat e forta die të dobëta të tij

COVID-19 nuk vritet, por kalbet vetë!

"Çdo gabim apo mos vëmendje paguhet vërtet rëndë”

Mjekja shqiptare në spitalin italian rrëfen për “Uniformën e Vetëvrasjes”

Gjithçka që ende nuk dimë për koronavirusin

A do ketë valë të dytë dhe a bëhemi imunë pasi infektohemi?