MENU
klinika

Si paraqitet situata në Kosovë?

Për 2 ditë shërohen 6 pacientë me COVID-19

26.04.2020 - 07:36

6 persona, të prekur nga COVID-19, janë shëruar gjatë dy ditëve të fundit në Kosovë. Ky fakt bëhet i ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës.

Ndërkohë, brenda këtij harku kohor u zbuluan 62 persona të infektuar.

IKSHPK thotë se bazuar në rekomandimet e OBSH-së, pacienti konsiderohet i shëruar nëse dy teste për koronavirus rezultojnë negative me së paku një ditë distancë kohore mes njëri-tjetrit. Deri tani në Kosovë janë konfirmuar gjithsej 162 raste të shëruara.

"Ishte lutje për heqjen e masave nga BE-ja"

Bislimi sqaron “kërcënimin” për eskalim

Incident i rëndë në kufirin serbo-maqedonas

Efektivët serbë detyrojnë emigrantët të zhvishen dhe…

Lukashenko parashikon skenarin ukrainas

Serbia mund të bëhet anëtare e NATO-s së shpejti

Gazi lotsjellës në seancë plenare në vitin 2016

Kryetari i Kuvendit të Kosovës paraqitet në gjyq