MENU
klinika

73 vjeçarja kishte edhe sëmundje tjera

Shënohet viktima e dhjetë në Kosovë

16.04.2020 - 12:20

Klinika Infektive në QKUK ka njoftuar se ka ndërruar jetë pacientja M.B e diagonistifikuar me Covid-19.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se pacientja e lindur më 1947 është trajtuar nga data 25 mars deri më 16 prill dhe ka ndërruar jetë sot në këtë klinikë, raporton Gazeta Express.

Vdekja e sotme shënon vdekjen e 10 në Kosovë nga Covid-19, krahas problemeve të tjera shëndetësore.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Mesazh qytetarëve: Ju lutem nga shpirti e zemra...

Del pozitiv me COVID-19 kryetari i Kumanovës