MENU
klinika

Nuk ka njoftuar ndryshim të...

Festa e Fitër Bajramit, M. e Veriut vendos sot nëse do të ketë izolim

20.05.2020 - 08:03

Festa e Fitër Bajramit do të vijë këtë fundjavë dhe si në shumë vende të tjera edhe në Maqedoninë e Veriut festohet, kryesisht nga myslimanët shqiptarë.

Qeveria maqedonase vendos sot pikërisht për këtë çështje edhe pse nuk ka njoftuar ndryshim të orës policore për fundjavën.

kolana e librave

Pritet të shihet nëse Maqedonia e Veriut do të marrë masa drastike si Turqia që do të mbyllë vendin për 4 ditë apo si Greqia që ‘kyçi’ të dielën e Pashkëve, apo si disa vende përshi Shqipërinë që nuk kanë marrë masa të veçanta për këtë çështje.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Ç'po ndodh nga Shqipëria në Kroaci dhe Greqi?

DW bën bilancin/ “Ballkani në kthetrat e Coronës!”


Ja si kanë dalë partitë shqiptare!

Zoran Zaev shpall fitoren në zgjedhjet parlamentare

Votojnë të burgosurit dhe të sëmurët kronikë

Mbahet dita e dytë e zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut

Votojnë të infektuarit me COVID-19

Fillojnë sot zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut

MSH: E vetmja masë që mund të marrim

Maqedonia e Veriut paralajmëron kufizimin e lëvizjeve

Publikohet përgjimi i radhës “bombë”

Zaev merr 6 mln euro ryshfet?