MENU
klinika

"Në orën 11:00, para Kryeministrisë"

S’ndalen protestat, bizneset e mbyllura nga karantina

24.05.2020 - 08:27

Bizneset e mbyllura nga karantina kanë njoftuar se sot në orën 11:00 do të zhvillojnë një protestë para Kryeministrisë.

Në një njoftim të shpërndarë në mediat sociale, bëhet me dije se kërkesa për i Ramën do të jetë hapja e palestrave.

“Të dielën në 11:00 përballesë Kryeministrisë, tek lulishjta, bëhet një protestë për bizneset e mbyllura nga ‘karantina’ dhe dëmtimi i turizmit. T’i bashkohemi kësaj nisme me thirrjen: Hapni palestrat”, shkruhet në njoftim.

Ndërkohë dje dhjetëra qytetarë zhvilluan një protestë për mbylljen e Parkut të Liqenit.

Ata kërkuan bga qeveria që kjo hapësirë të jetë e hapur çdo ditë, pasi ajri është i të gjithëve dhe nuk mund të ndalohen për të bërë xhiro nga kodrat e liqenit.