MENU
klinika

70 persona vdiqën në 24 orët e fundit

Ulet sërish numri i të vdekurve nga koronavirus në Itali

28.05.2020 - 17:27

Bie sërish numri i të vdekurve nga koronavirusi në Itali. Pas një rritje të një ditë më parë ku ishin 117 persona të vdekur nga COVID-19 kemi sërish ulje.

Në 24 orët e fundit Emergjencat Civile në shtetin fqinjë raportojnë 70 humbje të tjera jete nga virusi vdekjeprurës që deri në këto momente iu ka marrë jetën mbi 33.142 personave.

Rritje ka pësuar dhe numri i të infektuarve të rinj ku u shtuan dhe 593 persona të tjerë, pjesa më e madhe e të cilëve vijon të jetë në Lombardi.

Deri tani në vend janë regjistruar 231.732 raste pozitive me COVID-19. Aktualisht të shtruar në spital me simptoma janë 7.379 persona nga të cilët 489 në terapi intensive.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"Jeta i ka dhuruar kohën për të parë të lindë fëmijën e tij të parë"

‘Pacienti 1′/ ‘Tani qan se është i lumtur!’