MENU
klinika

Kategoria e Parë

Elbasani përmbys Turbinën dhe i ikën fundit

13.06.2020 - 18:08

Elbasani ka marrë fitoren më të vyer në Kategorinë e Parë, duke iu larguar zonës për të rënë në Kategorinë e Dytë. Verdheblutë përmbysën Turbinën në “Elbasan Arena”, në një ndeshje që pati shumë emocione, duke qenë një derbi më vete, teksa u humbën dy penallti, nga një për secilën skuadër.

Pas humbjes me Dinamon, Burreli humb edhe në shtëpi me Velecikun. Gjithsesi, matjanët nuk rrezikojnë rënien. Ndërsa ndeshja tjetër e këtij grupi përfundoi me fitoren e Egnatias. Kujtojmë që këto ndeshje luhen për luftën për të mos rënë në Kategorinë e Dytë.

Formula është e atillë, me dy skuadra që zbresin direkt dhe një që bën ndeshje shtesë me një nga ekipet e Kategorisë së Dytë, sipas renditjes…

GRUPI A

Burreli-Veleçiku 0-2

Hasa 5′, 29′

Egnatia-Tërbuni 2-1

D.Bilali 20′, F.Meta 29’/ I.Allmuca 34′ (autogol)

 GRUPI B

Oriku-Shënkolli 3-2

E.Qejvani 22′, N.Xhelili 80′, Caushaj 83’/ F.Toma 44′, R.Danaj 71′

Devolli-Iliria 1-2

M.kame 39′ / A. Pasha 44′, Kita 92’ aut.

Elbasani-Turbina 3-2

Nuri 51’, 57’, Ferati 58’ / Peqini 28′, Koldashi 88′