MENU
klinika

"Po na i vrasin vajzat për së gjalli!"

Marina Vjollca, pro dënimit me vdekje për përdhunuesit!

03.06.2020 - 09:26

Marina Vjollca është solidarizuar sot me kauzën për të mbrojtur të drejtat e vajzave dhe grave që dhunohen e abuzohen seksualisht!

Moderatorja shqiptare, e cila dje u kritikua nga disa ndjekës pasi publikoi foton e #BlackOutTuesday në vend që të dilte në mbrojtje të një kauze shqiptare, ka bërë thirrje sot për protestën që do të mbahet më 4 qershor ora 16:00.

Marina shprehet në postimin e saj se kërkon danim maksimal për përdhunuesit, madje mbështet një komentuese kur ajo thotë se duhen dënuar me vdekje.

“Dënim maksimal për përdhunuesit! Po na i vrasin vajzat për së gjalli…”, shkruan Marina në postimin e saj.

“Ata meritojnë dënim me vdekjeee zoti i vraftëëë”, i shkruan komentuesja!

kolana e librave

“Njësoj mendoj”, ia kthen Marina.

Dje një pjesë e madhe e të famshmëve shqiptarë iu bashkuan fushatës për të bojkotuar të gjitha blerjet dhe shitjet për një ditë, për të rritur ndërgjegjësimin për çështjen e racizmit ndaj njerëzve me ngjyrë.

Marina publikoi gjithashtu foton e zezë të #BlackOutTuesday. Shumë e përgëzuan moderatoren për këtë gjë, por të tjerë e kritikuan, pasi sipas tyre, Shqipëria ka shumë herë më nevojë për të ngritur zërin për kauza të rëndësishme.

“Ke gjithë ato lekë po dhëmbët si lepur”

Arbana Osmani nuk ia përton përgjigjen ndjekësit

E prisnit me padurim dhe ja ku e keni!

Më në fund Mozzik publikon këngën e re!

Getoari ka ditëlindjen, dedikimi i Marinës

“Doja të të uroja më të mirat, por ti tashmë më ke mua”

Bëri për vete gjithë shqiptarët me rolin e ‘Sadnës’

Aktorja flet për jetën e saj private: Kam qenë e pafat!