MENU
klinika

Parashikimi

Mësoni si do të jetë moti sot!

01.06.2020 - 07:04

Moti parashikohet me kthjellime dhe alternime vranësirash.

Prej mesditës do të ketë zhvillim vranësirash, mesatare e të dendura, në pjesën më të madhe të territorit.

Prej orëve të mesditës, parashikohen reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët në pjesën më të madhe të territorit. Në qarqet e veriut dhe pjesërisht në qendër, do të ketë shtrëngata shiu, të shoqëruara me rrufe.

Gjithashtu parashikohet edhe breshër i izoluar, në orët me temperatura më të larta, kryesisht në zonën malore. Mjegullinë do të ketë si pasojë e reshjeve. Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Veriperëndim 1-8 m/sek, në brigjet e Jonit prej orëve të mesditës, era do të fitojë shpejtësi deri 15 m/sek, duke u pasuar nga një valëzim i forcë 2-3 ballë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN